Skip to main content

5. septembrī NRC “Vaivari” notiks pasākums veltīts Pasaules Muguras smadzeņu bojājumu dienai.

Starptautisko dienu atzīmēšana ir spēcīgs instruments, lai veicinātu sabiedrības informētību un aktualizētu iestādēs esošos svarīgos/neatrisinātos jautājumus. Kopš 2016. gada Starptautiskā Muguras smadzeņu biedrība (ISCoS) ir nolēmusi katru gadu 5. septembrī atzīmēt Muguras smadzeņu bojājumu dienu. Šī gada tēma ir “Radīt izpratni par grūtībām/ierobežojumiem, ar ko saskaras personas ar muguras smadzeņu bojājumu sekām konfliktu zonās”.

NRC “Vaivari” sadarbībā ar Ārlietu ministriju sniedz palīdzību ievainotajiem Ukrainas karavīriem, kuru starpā ir arī personas ar muguras smadzeņu bojājumu sekām. Karš vienmēr gan tieši, gan netieši ir radījis lielus zaudējumus. Pasaules muguras smadzeņu bojājuma dienas kontekstā, karš rada lielu skaitu upuru un ievainoto, kas rezultējas ar tālākiem funkcionēšanas traucējumiem turpmākajā dzīvē. Karš atstāj paliekošas fiziskās un psiholoģiskās sekas. Protams, katrai personai pēc muguras smadzeņu bojājuma ir līdzīgas problēmas un mūsu speciālisti ir tie, kas dara to maksimumu, lai palīdzētu gan mūsu pacientiem, gan karā ievainotajiem.

NRC “Vaivari” organizē adaptīvā sporta aktivitātes, lai veicinātu starpvalstu sadarbību un radītu izpratni vēl lielākam cilvēku skaitam par aktivitātēm, kurās viņi ir spējīgi piedalīties. Kā arī neformāla gaisotne efektīvi veicina sarunas un informācijas apmaiņu.

Bočia ieņem arvien lielāku popularitāti. Sākotnēji bočia bija kā brīvā laika pavadīšanas aktivitāte, taču 1984. gadā tā tika iekļauta Ņujorkas Parasporta spēlēs kā sacensību disciplīna. Tā ir spēle, kur nepieciešama precizitāte un konkrēta stratēģija. Pirmsākumos bočia bija paredzēta personām ar cerebrālo trieku, taču šobrīd tā ir sporta spēle ikvienam cilvēkam. Spēles mērķa grupa ir cilvēki ar dažādiem kustību traucējumiem.

NRC "Vaivari" šī gada maijā atklāja pirmo publisko disku golfa parku/trasi, kas īpaši piemērota cilvēkiem ar mobilitātes traucējumiem. Disku golfs tiek spēlēts līdzīgi tradicionālajam golfam, taču bumbiņas vietā, kas jāiesit bedrītē, ir jāmet disks un jātrāpa speciālā grozā, izmantojot pēc iespējas mazāku metienu skaitu.