"Vaivaru" vadītāja: Sirds rehabilitācijas procesā svarīgs ir ārstēšanas savlaicīgums
Sirds slimību atveseļošanās un rehabilitācijas procesā nozīme ir ne tikai medicīnas personāla profesionalitātei un tehniskajam aprīkojumam, bet svarīga ir arī ārstēšanas procesa pēctecība un savlaicīgums, uzskata nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" vadītāja Anda Nulle.
"Tādēļ jo nozīmīgāka ir sadarbība un informācijas apmaiņa starp profesionāļiem dažādās medicīnas iestādēs," piebilda "Vaivaru" vadītāja. Šodien, svinot centra 24. jubileju, tiek organizēta konference nozares speciālistiem, aktualizējot sirds veselības problēmas, aģentūru LETA informēja "Vaivaru" pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.
Nulle piebilda, ka, pabeidzot stacionārās ārstēšanas posmu, pacientam ir jāredz skaidra ceļakarte tālākam atveseļošanās procesam un ārsta pienākums ir sniegt saprotamu informāciju par turpmāko. Rehabilitācijas procesa efektivitātē liela nozīme ir savlaicīgumam. Universitātes klīnikas un rehabilitācijas centra cieša sadarbība ir racionālas resursu izmantošanas un veiksmes priekšnosacījums.
Šodienas konferencē uzstāsies medicīnas profesors Pēteris Stradiņš, skaidrojot pacientu stāvokli pēc sirds operācijas un iezīmējot rehabilitācijas nozīmi atveseļošanās procesā.
Reizē ar "Vaivaru" dzimšanas dienu tiek pieminēti arī ergoterapijas specialitātes 20 gadi Latvijā. Pirms 20 gadiem Vaivaros aizsākās jaunas nozares attīstība. Tad Rīgas Stradiņa Universitāte sadarbībā ar Zviedrijas speciālistiem sāka ārstu apmācības programmu, kuras rezultātā Latvija ieguva pirmos ergoterapeitus, kas vēlāk, jau strādājot kā mācību spēki, ir izaudzinājuši veselu ergoterapeitu paaudzi. Šobrīd šie speciālisti ir ļoti nozīmīgi rehabilitācijas procesā, jo palīdz cilvēkiem atgūt ikdienas dzīvē nepieciešamās iemaņas, norādīja Dižbite-Svarinska.