Skip to main content

Biežāk uzdotie jautājumi

Nosūtījumu uz NRC “Vaivari” izsniedz Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts. Nosūtījumu var saņemt gan stacionārā (slimnīcās), gan arī, apmeklējot ārstu ambulatori (aizejot uz konsultāciju).

 • Personu apliecinošs dokuments (pase vai identifikācijas karte)
 • Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta nosūtījums uz NRC “Vaivari” (veidlapa Nr.027/u)
 • Izrakstu kopijas no stacionāra (ja tādas ir)
 • Ja pacienta iemaksu vai citus izdevumus sedz kāda iestāde vai organizācija, tad šīs institūcijas izsniegta garantijas vēstule
 • Ja pacients atbilst no pacienta iemaksas atbrīvoto personu statusam, nepieciešama izziņas kopija par piederību atbrīvotajai kategorijai (uzrādot orģinālu)
Nav jāveic papildu izmeklējumi, bet līdzi jāņem izraksts no stacionāra (slimnīcas), tajā skaitā arī izmeklējumu rezultāti.
Šo informāciju var noskaidrot, pacientam pašam personīgi zvanot klientu un pacientu reģistratoram uz konkrētu nodaļu:
 • 1. nodaļa (COVID -19 infekcijas rehabilitācija) - tālr. 67147294
 • 2. nodaļa (Ortopēdijas rehabilitācijas programma- bērni un pieaugušie) - tālr. 67147287
 • 3. nodaļa (Spinālo pacientu rehabilitācijas programma) - tālr. 67147294
 • 4. nodaļa (Neirorehabilitācijas programma) - tālr. 67147269
 • 5. nodaļa (Bērnu internās rehabilitācijas programma) - tālr. 67147290
 • 6. nodaļa (Vispārējās rehabilitācijas programma) - tālr. 67147290
Informācija tiks sniegta NRC "Vaivari" Privātuma politikā noteikumos noteiktajā kārtībā.
Pacients vai pacienta piederīgie tiek informēti, zvanot pa reģistrācijas laikā norādītajiem tālruņa numuriem.

Rehabilitācija tiek nodrošināta no valsts budžeta līdzekļiem, samaksājot pacienta iemaksu (sākot ar otro dienu). *

* Ar pacienta iemaksām var iepazīties 2013. gada 17. decembra Ministru kabineta noteikumu Nr.1529 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" 4. pielikumā un 5. pielikumā.

Ja pacients atbilst kādai no pacienta iemaksām atbrīvotajai iedzīvotāju grupai, nepieciešama izziņas kopija par piederību atbrīvotajai grupai (uzrādot orģinālu).

Informācija par iedzīvotāju grupām, kuras ir atbrīvotas no pacienta iemaksas:
www.vm.gov.lv

Stājoties NRC “Vaivari”, tiek noslēgts līgums par rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu saskaņā ar kuru ir jāveic avansa maksājums par periodu ne mazāk kā 13 dienām. Rehabilitācijas programma tiek sastādīta uz 14 kalendāra dienām un nav nozīmes, vai tā ir brīvdiena vai darba diena.
Pacientam, iestājoties NRC “Vaivari”, tiek nodrošināta fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācija, kuras laikā izstrādā individuālo rehabilitācijas plānu. Rehabilitāciju īsteno multiprofesionāla rehabilitācijas speciālistu komanda - fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, medicīnas māsa, māsu palīgs, fizioterapeits, ergoterapeits, Hidroterapijas kompleksa speciālisti, klīniskais psihologs, reitterapeits, audiologopēds u.c.
NRC “Vaivari” nodaļās, tsk. arī pārējās telpās, personām ar funkcionāliem traucējumiem ir nodrošināta vides pieejamība – tās ir aprīkotas ar visu nepieciešamo, lai uzņemtu pacientus ar funkcionāliem traucējumiem. Nepieciešamo papildu aprūpi palīdz veikt māsu palīgi un sanitāri.
Ja pacientam ir medicīniskās indikācijas, pavadošās personas uzturēšanās kopā ar pacientu ir bezmaksas (izņemot ēdināšanu), ja nav medicīnisku indikāciju, tad jāmaksā saskaņā ar cenrādi.
NRC “Vaivari” 6. nodaļa, kura realizē Vispārējās rehabilitācijas programmu, piedāvā medicīniskās rehabilitācijas maksas pakalpojumus. Maksas programmā iekļauti medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi (4-5 tehnoloģijas dienā), izmitināšana divvietīgā numuriņā, kā arī trīsreizēja ēdināšana.
Par papildu samaksu ir iespēja uzturēties vienam divvietīgā istabā, ja tajā brīdī ir brīvas istabas.
Lai veiktu pierakstu pie speciālista, jāzvana uz reģistratūru pa tālr. 67147291.
Asaru prospekts 61, JūrmalaAdrese - Asaru prospekts 61, Jūrmala. Braucot ar automašīnu vai autobusu, pietura – NRC "Vaivari", braucot ar vilcienu pietura “Vaivari”.

No Rīgas uz NRC “Vaivari” var nokļūt ar maršruta taksometru vai vilcienu.

Maršruta taksometru saraksts: Vilcienu saraksts:
Automašīnu iespējams novietot, braucot pa Skautu ielu un nogriežoties pa labi NRC “Vaivari” teritorijā bijušajos tenisa kortos, kā arī Kāpu un Vēju ielā (Vēju ielā maksimālais laiks līdz 60 minūtēm). Ja tiek atvests pacients ar funkcionāliem traucējumiem, to iespējams pievest pie ieejas durvīm (no Skautu ielas) un tad pārvietot automašīnu bezmaksas stāvvietā.
Vasaras periodā no 1. aprīļa līdz 30. septembrim par iebraukšanu Jūrmalas pilsētā tiek ņemta maksa. No 01.04.2017 iebraukšana tiek kontrolēta ar novērošanas kameru palīdzību. Pacienti, kuri dodas ārstēties uz NRC "Vaivari" var iebraukt Jūrmalā bez maksas, ja viņi reģistrējas Jūrmalas pašvaldības e-pakalpojumu portālā. Šī caurlaide ir derīga vienu dienu, viss notiek elektroniski. Sīkāka informācija atrodama: www.jurmala.lv
Klienti var apmeklēt reitterapijas nodarbības: darba dienās 16.00-17.00 sestdienās un svētdienās 10.00-15.00 Adrese- Skautu iela 2, Jūrmala. Tālr. uzziņām 29415916, 29406955 Apmaksa par nodarbībām jāveic NRC “Vaivari” reģistratūras kasē Asaru prospektā 61, Jūrmalā.
Vaivaru Tehnisko palīglīdzekļu centrs atrodas Rīgā, Ventspils ielā 53 (filiāles Kuldīgā un Rēzeknē), visus pakalpojumus var saņemt tikai tur uz vietas. Tālr. uzziņām 67552350.
Tuvākās pasta nodaļas:
 • Melluži, Mellužu prospekts 42 k-3, Jūrmala, LV-2008
 • Kauguri, Skolas iela 48, Jūrmala, LV-2016
Tuvākā vēstuļu kastīte atrodas Asaru prospektā 61 ( uz stūra pie NRC ”Vaivari” reklāmas objekta).
Tuvākie bankomāti atrodas Kauguros, t/c “Rimi” (Talsu šoseja 29) un t/c “Maxima” (Talsu šoseja 25).