Skip to main content

Pērļu vanna

Pērļu vannas nosaukums radies tādēļ, ka gaisa burbulīši, kurus izlaiž vannā no sīkcaurumotas caurules, atgādina pērles. Pērļu vannā tiek novietots paklājs - režģis ar atverēm. Caur to tiek laists gaiss ar spiedienu, tādejādi uz ķermeni iedarbojas ūdens strūklas, kuras satur gaisu un skābekli. Pērļu vannas ir noderīgas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Gaisa burbuļiem iedarbojoties uz visu ķermeni, veidojas hidromasāžas efekts. Pērļu vannas iedarbojas nomierinoši, normalizē arteriālo asinsspiedienu, veicina asinsriti, locītavu kustīgumu, noņem muskuļu sasprindzinājumu, mazina sāpes, stabilizē nervu sistēmu un atvieglo elpošanu. Vannām var pievienot skuju ekstraktus, kas pastiprina ārstniecisko efektu.

Procedūras ilgums ir 10 – 20 minūtes. Pielieto fiziskās un emocionālās pašsajūtas uzlabošanai, kā arī tad, ja ir asinsrites traucējumi, migrēna, galvassāpes, reiboņi, vispārējs organisma vājums, muskuļu un locītavu slimības.

Masāžas iedarbībā paātrinās asinsrite, caur porām asinīs nonāk daudz skābekļa, kas audos un šūnās paātrina vielmaiņu un uztur dabīgo organisma funkcionēšanu. Tas savukārt veicina organisma attīrīšanu. Pērļu vannai ir izteikti nomierinošs efekts.

Nav ieteicams, ja ir sirds un asinsvadu slimības, onkoloģiskās saslimšanas, iekšējo orgānu slimības.