Skip to main content

Šarko duša

Šarko duša ir viena no iecienītākajām ūdens dziedniecības procedūrām, kuru ar lieliskiem rezultātiem pielieto kā ārstniecības nolūkos, tā arī skaistumkopšanā. Procedūras laikā cilvēka ķermenis tiek vispārēji masēts ar vienu vai divām spēcīgām dažādas temperatūras ūdens strūklām. 

Šarko duša uzlabo asinsriti, limfas atteci, vielmaiņu, audu trofiku un vielmaiņas galaproduktu izvadīšanu. Šarko duša palīdz risināt liekā svara un celulīta problēmas. Šarko dušas procedūra labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu, novēršot depresiju un bezmiegu. Pēc Šarko dušas procedūras jūtama ķermeņa muskulatūras tonusa un vispārējās organisma pašsajūtas uzlabošanās.

Procedūras ilgums 10 ­- 20 minūtes. Šarko duša spēcīgi tonizē ādu, zemādas audus un muskuļus, to bieži lieto, ja ir palielināts zemādas taukaudu slānis. Ja ir fiziska vai garīga pārslodze. Ja ir aptaukošanās, lieks ķermeņa svars, problēmzonu apkārtmērs, celulīts, ateroskleroze sākuma stadijā, mugurkaula spondiloze, osteoartroze, neiroze, neirocirkulārā distonija, arteriāla hipertensija, bezmiegs.

Klients no Šarko dušas iekārtas atrodas aptuveni 3 metru attālumā un ar rokām pieturas pie speciāla roktura, jo šīs dušas atšķirība no citām ir ļoti liela spiediena stipra ūdens strūkla. Šarko dušas strūklas spiediens ir no 1.5 līdz 3 atmosfēras spiedieniem.

Procedūras laikā, atkarībā no vēlamā rezultāta, tiek mainīts gan strūklas spiediens, gan ūdens temperatūra, kura pirmās procedūras laikā svārstās no 32-35 grādiem pēc Celsija, savukārt nākamajās procedūrās tiek pakāpeniski pazemināta.

Nav ieteicams, ja Jums ir ādas slimības, varikozas vēnas, hipertensija, grūtniecība, iekaisuma procesi organismā, drudzis, tieksme uz asiņošanu, peptiskas čūlas slimība, audzēji, zems ķermeņa svars, jo duša var atstāt ādas mikrotraumas un zilumus.