Pārlekt uz galveno saturu

Ergoterapijas nodarbība, izmantojot rokas eksoskeletu Armeo Spring

ArmeoSpring un ManovoSpring ir pasīvas darbības eksoskelets, kurš paredzēts pacientiem ar ierobežotām augšējo ekstremitāšu funkcijām, ko ir izraisījušas centrālās nervu sistēmas vai perifērās, spinālās, muskulārās vai kaulu sistēmas saslimšanas.

ArmeoSpring samazina gravitācijas ietekmi uz cerebrālā insulta skarto augšējo ekstremitāti. Šī ierīce neasistē un neveido jaunus kustību paternus. Armeo Spring tiek realizēti šādi darbības principi: parēzes skartās rokas masas samazināšana (gravitācijas samazināšana) un aktīvo kustību veicināšana. Armeo Spring galvenais mērķis ir uztrenēt kustību plūdumu un precizitāti. Eksoskelets spēj izsekot lietotāja kustības un sniegt tūlītēju atgriezenisko saiti.

Šīs terapijas pielietošana ļauj lietotājam neatkarīgi un kontrolēti veikt kustības daudzās locītavās. Eksoskelets ir veidots no rokas distālās daļas: elkoņa, apakšdelmā, plauktas locītavas. Armeo Spring veicina aktīvas kustības, izmantojot konkrētas virtuālās realitātes datorizētus uzdevumus vai spēles.

Savienojamība ar datoru dot iespēju veikt precīzāku novērtēšanu un rezultātu fiksāciju aktivitāšu laikā, kas veicina lielāku motivāciju augšējo ekstremitāšu funkciju uzlabošanā.

Izmantošanas laikā asistē sertificēts terapeits, kurš pirms terapijas novērtē pacientu, viņa spējas izmantot ierīci un asistē katras sesijas laikā.