Pārlekt uz galveno saturu

Fizioterapijas nodarbība, izmantojot Ekso GT robottehnoloģiju

Ekso GT ir bioniskais eksosklets, kas ļauj pacientiem ar apakšējo ekstremitāšu funkciju traucējumiem stāvēt un staigāt indivīdiem, kuri apakšējo ekstremitāšu parēzes vai plēģijas dēļ ir zaudējuši šo prasmi. Lietojot Ekso GT pacienti izmanto līdzsvaru un svara pārnešanu. Eksoskelets palīdz uzlabot gaitas stereotipu, mazinot patoloģiskās kompensatorās kustības.

Eksoskelets darbojas uz uzlādējama akumulatora, kas ļauj pārvietoties pa līdzenam virsmām.

Iebuvēta programmatūra Variable Assist nodrošina iespēju pielāgot eksoskeleta jaudu (0-100%) atsevišķi katrai ķermeņa daļai, balstoties uz pacienta funkcionālam spējam. Pēc katras staigāšanas sesijas sistēma novērtē pacienta līdzdarbības procentu, kas dod iespēju pacientam pilnveidot staigāšanas prasmes.

Eksoskeletam pastāv ierobežojumi izmantošanai. To nevar izmantot pacienti, kam ir paaugstinātā ķermeņa masa, izteikti traucējumi vai vājums augšējās ekstremitātēs, dziļa vēnu tromboze, osteoporoze, nekontrolējamā autonoma disrefleksija, ierobežojumi aktīvajā un pasīvajā kustību apjomā u.c.

EKSO GT izmantošanas laikā asistē sertificēts fizioterapeits, kurš pirms terapijas novērtē pacientu, viņa spējas izmantot ierīci, izmērus, nepieciešamo papildus staigāšanas palīglīdzekli, kuru izmantos pacients un asistē katras sesijas laikā.