Pārlekt uz galveno saturu

Mar. 12.2010. │Uzsāk tematisko pasākumu ciklu vecākiem ar bērniem ar īpašām vajadzībām

Mar. 12.2010. │ Uzsāk tematisko pasākumu ciklu vecākiem ar bērniem ar īpašām vajadzībām

Nacionālais rehabilitācijas centrs (NRC) „Vaivari” projekta „Daudzfunkcionālais atbalsta centrs bērniem ar īpašām vajadzībām” ietvaros uzsāk tematisko pasākumu cikla īstenošanu vecākiem ar bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī ģimenes ārstiem un pedagogiem.

 Pirmais pasākums – Vecāku brokastis – notiks šā gada 17. martā no plkst. 9:00 līdz 10:30 NRC „Vaivari” restorānā (Jūrmalā, Asaru prospektā 61, 1. stāvā). Tās tiks veltītas vecāku un speciālistu sarunām par šādiem tematiem:

  • Agrīnā diagnostika. Funkcionālo spēju novērtēšana, prognozes turpmākai attīstībai.
  • Gatavošanās skolai. Kognitīvo funkciju attīstība, mācīšanās.
  • Dzimumnobriešana. Seksualitātes apzināšanās un izpratne.

Sarunas vadīs psihoterapeite un geštaltterapeite Solvita Vektere, uzstāsies asoc. prof. Anita Vētra, Vaivarupamatskolas vecāku padomes pārstāve, psiholoģe Inese Ābola un klīniskās psiholoģijas maģistre, NRC „Vaivari” psiholoģe Marika Munda.

„Šo Vecāku brokastu ieceres mērķis ir veicināt vecāku ar bērniem ar īpašām vajadzībām zināšanas un izpratni dažādos ar bērna attīstību saistītos jautājumos, dalīties pieredzē un apkopot vecāku viedokli par bērnu ar īpašām vajadzībām ārstēšanu, rehabilitāciju un iekļaušanos ikdienas dzīvē un sabiedrībā,” stāsta NRC „Vaivari” valdes priekšsēdētājs Artis Melderis. Šādi pasākumi – vecāku, ģimenes ārstu, pedagogu un speciālistu tikšanās – visa gada garumā tiks organizēti gan NRC „Vaivari” Jūrmalā, gan citviet Latvijā.

Arī mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties, iepriekš piesakoties pa tālruni + (371) 29109268 vai e-pastu: liene@tels.lv.

Jau ziņots, ka NRC „Vaivari” sākta Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) finanšu instrumenta finansēta projekta īstenošana, kura ietvaros tiek veidots daudzfunkcionāls atbalsta centrs bērniem ar īpašām vajadzībām. Šī projekta mērķis ir veicināt bērnu ar īpašām vajadzībām veselības, sociālās aprūpes un izglītības kvalitātes uzlabošanu un realizēt šo bērnu un viņu ģimeņu tiesības uz harmonisku attīstību, integrāciju sabiedrībā un citiem bērniem līdzvērtīgu dzīves kvalitāti. Jaunveidojamais centrs būs ne tikai rehabilitācijas institūcija, bet zināmā mērā arī vienas pieturas aģentūra, kurā vecāki varēs vienuviet saņemt profesionālu informāciju par bērnam ar īpašām vajadzībām nepieciešamo un iespējami tuvu dzīvesvietai pieejamo veselības aprūpi, rehabilitāciju, sociālo aprūpi un izglītību. Tāpat centrs nodrošinās arī citu Latvijas rehabilitologu, ģimenes ārstu, pedagogu, sociālo darbinieku un citu speciālistu metodisko vadību darbam ar bērniem ar īpašām vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena,projekta konsultante
Tālr.: + (371) 67289073
E-pasts: liene@tels.lv