Pārlekt uz galveno saturu

Mirarehab virtuāla realitāte

Mirarehab ir inovatīva datorizētas terapijas alternatīva, kas imitē realitāti. Virtuālā realitāte veicina pacientu vēlmi vairāk iesaistīties rehabilitācijas procesā, stimulē sensorās informācijas uztveri un apstrādi divdimensionalā vidē, kas līdzīga cilvēka reālās pasaules uztverei.

Terapijas procesā tiek izmantots ārējais sensors – Kinect kamera. Kinect kamera tiek izmantota kā kustību uztveroša ievadierīce datoram, lai tā lietotājs spētu mijiedarboties ar virtuālo realitāti, bez jebkādām citām ierīcēm, piemēram, pults, pelītes vai klaviatūras. Mirarehab sistēmas programmatūra pārveido esošos vingrinājumus videospēlēs, lai izsekotu, novērtētu pareizu kustību un vingrinājumu izpildi.

Mirarehab izmanto bērnu, ortopēdisku, psihiatrisku, geriatrisku un neiroloģisku pacientu rehabilitācijā. Ar virtuālās realitātes ierīci ir iespējams uzlabot aktīvo, pasīvo mobilitāti, aktīvo stabilitāti, kustību koordināciju, līdzsvaru, svara pārnesi, gaitas steriotipu, muskuļu spēku, garstāvokli, motivāciju un kognitīvās spējas.

Mirarehab terapiju realizē sertificēts terapeits, kurš novērtē pacientu, viņa spējas veikt programmatūras piedāvātu terapiju, sagatavo individuālo plānu un seko līdzi katrai terapijas sesijai.