Pārlekt uz galveno saturu
Vaivari vienoti Ukrainai

Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" turpinās sniegt palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem

24. februārī aprit divi gadi kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” jau kopš 2014. gada palīdz Ukrainas iedzīvotājiem un turpinās sniegt palīdzību līdz Ukrainas pilnīgai uzvarai. 

Kopš 2014. gada esam palīdzējuši teju 250 Ukrainas civiliedzīvotājiem un karavīriem, sniedzot multidisciplināru rehabilitācijas pakalpojumu. Ir izsniegti un izgatavoti vairāk nekā 200 tehniskie palīglīdzekļi, kuri atvieglo ikdienas pārvietošanos. Šogad palīdzību plānojam sniegt vismaz 100 cietušajiem.

Vaivaru komanda ne tikai palīdz karadarbībā cietušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem un karavīriem, bet arī regulāri sniedz savas zināšanas un profesionālo pieredzi Ukrainas medicīnas speciālistiem. Diemžēl, rehabilitācija gan pēc amputācijām, gan pēc dažādām karā gūtajām traumām, ir nepieciešama arvien lielākam Ukrainas iedzīvotāju skaitam, tāpēc divu gadu laikā, ar pieredzes apmaiņu programmu starpniecību, esam uzņēmuši 101 speciālistu, bet šogad ciemos vēl gaidām 42 speciālistus, kas papildinās savas zināšanas rehabilitācijā, lai tās jau pielietotu savās mājās - Ukrainā. Tāpat konsultējam Ukrainas kolēģus arī attālināti, vismaz reizi mēnesī organizējot tiešsaistes mācības un diskusijas ar mūsu speciālistiem.

Vaivaru darbinieki aktīvi iesaistās Ukrainas iedzīvotājiem nepieciešamo lietu sagādē, kā arī piedalās tīklu un sveču izgatavošanā, kuru krājumi apsīkst ļoti ātri. Mēs katrs varam dot savu ieguldījumu, lai kopīgi uzvarētu šo cīņu, tāpēc aicinām arī citus sniegt palīdzību.