Pārlekt uz galveno saturu
jaunās ēkas būvniecība Vaivari

NRC “Vaivari” uzsāk ambulatoro pakalpojumu ēkas būvniecību

 

Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” ir uzsācis jaunās ambulatoro pakalpojumu ēkas būvniecību, kas palielinās centra iespējas un piedāvās plašāku rehabilitācijas pakalpojumu klāstu personām ar funkcionēšanas traucējumiem. Jauno ēku plānots pabeigt un nodot ekspluatācijā jau šī gada beigās.

Ēka veidota, lai nodrošinātu  vides pieejamību pacientiem ar kustību traucējumiem un piedāvātu apmeklētājiem jaunas, epidemioloģiski drošas un modernas telpas, kurās būtiski uzlabosies iespēja paplašināt un izveidot jaunus pakalpojumus, piemēram, triecienviļņu terapiju, fizikālo terapiju un telemedicīnu. Uz ēku pārcelsies arī Vaivaru Ortozēšanas un protezēšanas centrs, kurā izgatavo protēžu sistēmas pēc kāju vai roku amputācijām, cietās un mīkstās ortozes, ortopēdiskos apavus pieaugušajiem un bērniem.

NRC “Vaivari” valdes priekšsēdētāja Margarita Epermane: ”Mūsu mērķis ir saglabāt, uzlabot un atjaunot iedzīvotāju veselību, nodrošinot  kompleksu multidisciplināru rehabilitācijas pakalpojumu un tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumu sniegšanu gan Latvijas iedzīvotājiem, gan pacientiem no Ukrainas ar pēckara traumām. Jaunās telpas un to sniegtās iespējas ļaus mums gan paplašināt pakalpojumu klāstu, gan nodrošināt mūsdienīgu vidi un klīnisko bāzi rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai.”

NRC “Vaivari” stacionārā pērn ārstējās 4807 pacienti, no tiem 1332 bija bērni un 3475 pieaugušie, savukārt ambulatorajā rehabilitācijā, tajā skaitā dienas stacionārā, gada laikā bijuši teju 14 000 pacienti, no kuriem 10391 saņēma valsts apmaksātus pakalpojumus.  2023. gadā ārstējās arī 107 Ukrainas karavīri ar pēckara traumām, un šogad plānota rehabilitācija vismaz 100 pacientiem no Ukrainas.

Jaunās ēkas būvniecība notiek, īstenojot  augstas gatavības projektu “VSIA “Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” jaunas ēkas būvniecība, lai sadalītu pacientu plūsmu, sniegtu kvalitatīvākus ambulatorās rehabilitācijas pakalpojumus epidemioloģiski drošākās telpās”, kuram tika piešķirti finanšu  līdzekļi 1 996 800 EUR apmērā. Pārējais līdzfinansējums jaunās ēkas  būvniecības un  labiekārtošanas darbiem tiks  piešķirts no NRC Vaivari iepriekšējo gadu sadalītās peļņas un no kapitālsabiedrības pašu līdzekļiem. Kopējā projekta īstenošanai nepieciešamā summa aptuveni 5 000 000 EUR.

Galvenais būvdarbu veicējs ir pilnsabiedrība” Guliver & Velve-AE”. Autoruzraudzību veic SIA "VV Projekts", bet būvuzraudzību nodrošina SIA Prokrial.

NRC “Vaivari” ir Latvijā vadošā ārstniecības iestāde rehabilitācijas jomā, kas sniedz pacientiem pakalpojumus gan stacionārā, gan ambulatori, un palīdz cilvēkiem ar funkcionēšanas traucējumiem atgūt neatkarību un dzīvot cieņpilnu dzīvi, nodrošinot  kompleksu multidisciplināru rehabilitāciju pēc slimībām un traumām.