Pārlekt uz galveno saturu

Ortozes

Vaivaru Ortozēšanas un protezēšanas centrs piedāvā izgatavot cietās un mīkstās ortozes pēc individuāla pasūtījuma gan pieaugušajiem, gan bērniem. Ir liela izstrādājumu modeļu un dizaina izvēle.

Visbiežāk mīkstās ortozes izgatavo pie tādām saslimšanām kā, artrīts, insults, bērnu cerebrālā trieka, mugurkaula saslimšanas, saišu vājums vai saišu plīsums, gūžu deformācijas un mežģījumi (arī abdukcijas bikses bērniem), karpālā kanāla sindroms, trūces un citām.

Savukārt cietās ortozes izgatavo insulta, neiroloģisku saslimšanu izraisīto seku, mugurkaula deformāciju korekcijai, pēcoperāciju profilaksei un rehabilitācijai  un daudzos citos gadījumos.

Kā saņemt ortozi:

Visa veida ortozes Vaivaru Ortozēšanas un protezēšanas centrā ir iespējams saņemt par valsts budžeta līdzekļiem.

Lai saņemtu ortozes par valsts budžeta līdzekļiem, Vaivaru tehnisko palīglīdzekļu centrā (Rīgā, Ventspils ielā 53; Kuldīgā, Jelgavas ielā 60; Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 81) ir jāiesniedz:

  1. Ārsta atzinums par tehniskā palīglīdzekļa nepieciešamību
  2. Iesniegums tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai

Lai uzzinātu par tehnisko palīglīdzekļu izgatavošanas iespējām, lūdzu sazināties ar mums pa telefonu 26600607vai rakstot uz e-pastu vaivaruopc@nrc.lv

Tehniskā ortopēda konsultācija bezmaksas.

Skoliozes atpazīšana:

Aicinām iepazīties ar Vaivaru Ortozēšanas un protezēšanas centra izstrādātajām rekomendācijām skoliozes atpazīšanai.

Ortožu kopšana:

Aicinām iepazīties ar Vaivaru Ortozēšanas un protezēšanas centra izstrādāto cieto un mīksto ortožu lietošanas rekomendācijām."