Pārlekt uz galveno saturu
Ukrainas delegācija

Pieredzes apmaiņā Vaivaros ierodas medicīnas darbinieku delegācija no Ukrainas

Šonedēļ Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” ierodas 20 medicīnas speciālisti no Ukrainas, lai pieredzes apmaiņas programmā par rehabilitācijas īstenošanu pacientiem pēc apakšējo ekstremitāšu amputācijas Ukrainas slimnīcās, iepazītos ar NRC “Vaivari” darbu un smeltos pieredzi rehabilitācijas medicīnā.

Laika periodā no 19. marta līdz 22. martam Ukrainas mediķi tiksies ar funkcionālajiem speciālistiem, ārstiem un māsām, lai gūtu zināšanas gan par jaunākajām tehnoloģijām rehabilitācijas nozarē, gan arī iepazītos ar NRC “Vaivari” uzkrāto pieredzi, ilggadēji sniedzot palīdzību cietušajiem no Ukrainas. Vizītes laikā Ukrainas speciālisti apmeklēs arī Vaivaru Ortozēšanas un protezēšanas centru, kurā izgatavo protēzes pēc amputācijām, ortozes un ortopēdiskos apavus, Sociālās integrācijas attīstības aģentūru, kur dalīsies pieredzē par profesionālās piemērotības noteikšanas pakalpojuma organizēšanu un sniegšanu, kā arī iepazīstinās ukraiņu mediķus ar aģentūras piedāvātajām profesionālās izglītības programmām. Delegācija apmeklēs arī Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, lai iepazītos ar simulācijā balstītu izglītības pieeju.

NRC “Vaivari” projektu vadītāja Sandra Balode: “Ukrainā pieprasījums pēc rehabilitācijas pakalpojuma personām ar pēckara traumām turpina augt, tāpēc ir būtiski mūsu ukraiņu kolēģiem sniegt Latvijas speciālistu profesionālās zināšanas un pieredzi, kuras viņi varēs pielietot jau savās mājās, palīdzot karā ievainotajiem civiliedzīvotājiem un karavīriem.”

Projekta mērķis ir attīstīt sadarbību un veicināt pieredzes apmaiņu ar Ukrainas  ārstniecības iestādēm, sniedzot atbalstu un pieredzes nodošanu Ukrainas ārstniecības personālam rehabilitācijas programmu ieviešanā pacientiem, kuri cietuši no Krievijas militārās agresijas. Šī jau ir astotā delegācija ar vairāk nekā 110 Ukrainas medicīnas speciālistiem, kas viesojas pie NRC “Vaivari”.

NRC “Vaivari” ir Latvijā vadošā ārstniecības iestāde rehabilitācijas jomā, kas sniedz pacientiem pakalpojumus gan stacionārā, gan ambulatori, un palīdz cilvēkiem ar funkcionēšanas traucējumiem atgūt neatkarību un dzīvot cieņpilnu dzīvi, nodrošinot  kompleksu multidisciplināru rehabilitāciju pēc slimībām un traumām.

Projekts “Implementation of rehabilitation program for patients after lower limb amputation in Ukrainian hospitals, exchange of experience with National Rehabilitation Center Vaivari”(līguma Nr.SUP30023GR0149) tiek īstenots ar ASV valsts biroja departamenta  Eiropas un Eirāzijas palīdzības koordinatora  finansiālu atbalstu. The project is implemented with financial support from the U.S. Department of State Office of the Assistance Coordinator for Europe and Eurasia under the 10th Round of the Development Cooperation Partnership (DCP) Program.