Pārlekt uz galveno saturu

Traumu un politraumu rehabilitācija

Rehabilitācijas programma paredzēta pacientiem 8-12 vai vairāk nedēļas pēc traumas, politraumas, kuri ir medicīniski stabili, motivēti un kuriem ir vairāk, kā viens funkcionēšanas ierobežojums (neiekļaujot pacientus ar kognitīvu vai psiholoģisku defektu, bez fiziskas nespējas). 

Politrauma tiek definēta, ka divu vai vairāku reģionu vai orgānu sistēmu bojājums, kas var radīt fizisku, kognitīvu, psiholoģisku vai psihosociālu defektu un funkcionālu nespēju. Rehabilitācijas mērķis ir izglītot un adaptēt pacientu funkcionālai nespējai, izglītot piederīgos, pielāgot dzīves apstākļus izmantojot tehniskos palīglīdzekļus. Rehabilitācijas kursa uzdevums ir pacientu apmācīt enerģijas taupīšanas principiem, ķermeņa pozicionēšanai, lai mazinātu slogojumu traumētajā reģionā, apmācīt pārsēsties un pārvietoties telpās un pa kāpnēm ar/bez palīglīdzekļiem (riteņkrēsls, kruķi, staigāšanās rāmis u.c.), uzlabot un adaptēt pašaprūpes aktivitāšu veikšanu (mazgāšanās, ģērbšanās, higiēnas aktivitātes).

Rehabilitācijas programma un mērķi tiek sastādīta katra pacienta individuālām vajadzībām, ņemot vērā pacienta vecumu, ģimenes stāvokli, dzīvesvietu, darba specifiku un apstākļus.

Programmas atbildīgais ārsts: Svetlana Sļadza

Pacientu pieteikšana pa tālruni darba dienās no plkst. 09:00-16:00 67147287 vai e-pastu iveta.rozenfelde@nrc.lv.

Lai uzzinātu vairāk par pieteikšanos rehabilitācijai vai aptuveno, plānoto ierašanās laiku rehabilitācijai stacionārā lasiet sadaļā: "Kā pieteikties un rinda"