Latvijā pirmo reizi notiek globālā palīgtehnoloģiju informācijas tīkla EASTIN ikgadējā sanāksme
Šonedēļ, 29. un 30. janvārī Latvijā notiek The Global Assistive Technology Information Network (EASTIN) ikgadējā sanākme, kur Latvija pirmo reizi ir uzņēmējvalsts šim gadskārtējam notikumam. Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) “Vaivari”, Vaivaru Tehnisko palīglīdzekļu centrs ir EASTIN nacionālais pārstāvis Latvijā kopš 2010. gada. Pasākums notiek NRC" Vaivari" Jūrmalā.
EASTIN ikgadējā tikšanās pulcē vadošos profesionāļus palīgtehnoloģiju jomā no dažādām pasaules valstīm un ir atzīmējams, kā nozīmīgs starpdisciplinārs un starptautisks notikums nozarē. Sanāksmē šogad tiks pārstāvētas tādas valstis, kā Austrālija, Beļģija, Dānija, Francija, Itālija, Izraēla, Kipra, Latvija, Lietuva, Nīderlande, Slovākija, Spānija, Taizeme, Vācija.
" Mēs augstu vērtējam iespēju būt EASTIN tīkla dalībnieki, tādā veidā cieši sekojot līdzi vispasaules tehnisko palīglīdzekļu aktualitātēm un attīstībai, lai saviem klientiem sniegtu maksimāli mūsdienīgākos tehniskos palīglīdzekļus, atbilstoši piešķirtajam finansējumam. Šonedēļas pasākumā dzirdēsim svaigākās aktualitātes un informāciju tehnisko palīglīdzekļu jomā pasaulē, ko ceram arī ar laiku piedāvāt cilvēkiem Latvijā", skaidro Martins Oliņš, NRC Vaivari valses loceklis.
“The Global Assistive Technology Information Network (EASTIN)” ir globālais palīgtehnoloģiju informācijas tīkls (vispasaules palīgtehnoloģiju meklētājprogramma) , kas nodrošina informāciju par palīgtehnoloģijām un ir visplašākais tīmekļa pakalpojums Eiropā saistībā ar palīgtehnoloģijām, ko kopīgi nodrošina projekta EASTIN partneri un Eiropas Komisija.
EASTIN dibināts 2005. gadā un no 2006. gada tas ieguvis asociācijas statusu. Sākotnēji EASTIN partneri bija Eiropas Savienības valstis, savukārt šobrīd tie ir arī no citām pasaules valstīm. EASTIN apvieno pasaules 28 dažādu valstu tostarp Latvijas vadošās institūcijas palīgtehnoloģiju jomā. Tāpat jāatzīmē, ka EASTIN asociācija sadarbojas ar Pasaules Veselības organizāciju, kurai ir viena no pasaules vadošām un koordinējošām lomām veselības jomā pasaulē, un piedalās “Global Cooperation on Assistive Technology (GATE)” globālajā iniciatīvā ar mērķi palīdzēt dalībvalstīm uzlabot piekļuvi palīgtehnoloģijām kā daļai no universālās veselības aprūpes tostarp izstrādāt vienotas vadlīnijas.
NRC “Vaivari” ir medicīniskās rehabilitācijas, veselības un sociālās aprūpes, izglītības un zinātnes valsts nozīmes objekts — lielākā šāda tipa medicīnas iestāde Latvijā. Galvenā NRC “Vaivari” darbības joma ir medicīniskā rehabilitācija. Pēdējo gadu laikā veiktas investīcijas no dažādiem finansējuma avotiem, lai nodrošinātu augstākā līmeņa medicīnisko, tehnoloģisko un profesionālo bāzi, kas spēj sniegt mūsdienīgus konkurētspējīgus rehabilitācijas pakalpojumus.